SYSTEM KONTROLI CIEPŁA : WYGODA PLUS OSZCZĘDNOŚĆ

 

Z czego wynika oszczędność przy zastosowaniu systemu UDEN-S?

 

  1. Czas działania całego systemu (jeśli jest to system główny) wynosi od 5 do 8 godzin dziennie.

Dlaczego?

System UDEN-S dzięki kontroli poprzez zaprogramowany odpowiednio termostat, utrzymuje żądaną temperaturę w pomieszczeniu, dostosowując się do zmiany temperatury (w cieplejszy dzień system będzie działał krócej, niż w mroźne dni), dlatego w ciągu całego dnia rzeczywisty czas poboru energii elektrycznej wynosi od 5 do 8 godzin.

*Obrazując zasadę działania paneli, możemy przyjąć ,że w ciągu godziny panel działa przez około 15 minut – pozostałą cześć godziny wyłącznie oddaje skumulowane ciepło. W ciągu doby zatem uruchamia się na około 6 godzin.

 

  1. Programowalny system grzewczy wg indywidualnych potrzeb.

System UDEN-S dzięki możliwości zaprogramowania termostatu, aby uruchamiał system grzewczy tylko we właściwym momencie pozwala na dodatkową oszczędność energii.

Możemy uniknąć niepotrzebnego włączania się systemu, kiedy nie przebywamy w domu, mieszkaniu np. będąc w pracy, możemy również zaprogramować system tak, aby włączył się przed naszym powrotem z urlopu.

 

  1. Niezwykle niski pobór mocy przy wysokiej wydajności grzewczej.

Panele elektryczne na podczerwień pobierają znacznie mniej energii, niż jakiekolwiek inne grzejniki elektryczne.

Pobór mocy w zależności od modelu : 90-682 W (moc pobierana wyłącznie w ciągu pracy paneli)

 

  1. Cena paneli na podczerwień.

Biorąc pod uwagę jakość wykonania, wysoką wytrzymałość konstrukcji i efektywność, bezpieczeństwo pożarowe oraz żywotność elementów grzewczych, system UDEN-S staje się bezkonkurencyjny na rynku.

Koszt grzejnika elektrycznego na podczerwień jest uzależniony od jego mocy i rodzaju (standardowy bez wtyczki lub uniwersalny z przewodem i wtyczką).

Ilość paneli do ogrzania pomieszczenia jest uzależniona od jego powierzchni lub kubatury. Możemy zamontować dowolne modele paneli sumując wydajność każdego z nich, by uzyskać optymalny wynik dla danego pomieszczenia.

 

  1. Najniższe koszty instalacji/montażu

Dzięki braku konieczności budowania całej instalacji, doprowadzania rur (jak w przypadku ogrzewania konwencjonalnego), zakupu kotła i przeznaczania dodatkowego pomieszczenia na ten cel, system UDEN-S jest doskonałym rozwiązaniem, by zagwarantować wygodne i tanie (zarówno przy instalacji i montażu jak i eksploatacji) ogrzewanie.

Ponadto panele elektryczne na podczerwień UDEN-S nie wymagają konserwacji i przeglądów technicznych!

 

Podsumowując oszczędności wynikają z:

- niskiego poboru mocy i krótkiego czasu poboru tej mocy

- możliwości zaprogramowania dokładnego czasu/terminu działania systemu

- niskiego kosztu zakupu urządzeń grzewczych (paneli na podczerwień) i termostatów

- niskich kosztów instalacji i montażu

- braku konieczności konserwacji i przeglądów technicznych


Uden-S ogrzewanie podczerwienią