PANELE GRZEWCZE / FOLIE GRZEWCZE 

ELEKTRYCZNE PANELE NA PODCZERWIEŃ

PANELE NA PODCZERWIEŃ – ZASADA DZIAŁANIA

Promienniki podczerwieni to urządzenia techniczne, które ze względu na swoją konstrukcję przeznaczone są do przetwarzania możliwie dużej ilości dostarczanej do nich energii w ciepło, które z kolei jest oddawane poprzez powierzchnię promieniowania. Energię cieplną uzyskują z zamiany energii elektrycznej w promienie podczerwone.

W przypadku naszych urządzeń mamy do czynienia z emisją fal podczerwonych, produkujących ciepło absorbowane przez ściany, sufit, podłogę, przedmioty czy ciało, a następnie powoli oddawane są do otoczenia i odbijane w kierunku innych obiektów, co powoduje bardzo szeroki kąt rozprzestrzeniania się fali ciepła. Skumulowane ciepło jest znacznie dłużej oddawane, niż w przypadku szybko wyziębiającego się powietrza, które nie posiada nośności cieplnej.

Nasze panele nie powodują ruchu powietrza, które unosi kurz, pyłki, bakterie i inne cząstki, które powodują dyskomfort u osób wrażliwych, alergików i astmatyków. Ponadto brak ruchu powietrza eliminuje zjawisko nierównomiernego rozchodzenia się ciepła, jakie ma miejsce przy zastosowaniu ogrzewania konwekcyjnego.

Ponadto zastosowanie paneli na podczerwień skutecznie zapobiega powstawaniu pleśni i grzybów. Dzięki technologii ogrzania ścian i przedmiotów znajdujących się w pomieszczeniu wyklucza tworzenie się wilgoci (która jest główną przyczyną pojawienia się pleśni i grzybów).

Ogrzewanie konwencjonalne i ogrzewanie pZASTOSOWANIE PANELI NA PODCZERWIEŃ

Jedynym wymogiem dla zastosowania paneli na podczerwień jest dostęp do przyłącza prądowego lub gniazdka elektrycznego 230 V.

Panele znajdują szerokie zastosowanie m.in. w domach, mieszkaniach, biurach, halach, domkach letniskowych. Mogą być montowane jako stały system ogrzewania lub dodatkowe źródło ciepła. Można je montować na ścianach wewnętrznych, na suficie lub przy podłodze (ciepłe cokoły).

RODZAJE PANELI NA PODCZERWIEŃ

Panele dzielą się na dwa podstawowe rodzaje: panele standardowe bez przewodu i wtyczki instalowane do przyłącza prądowego oraz panele uniwersalne z przewodem i wtyczką, podłączane do gniazdka elektrycznego.

                       PANELE UNIWERSALNE                                                    PANELE STANDARDOWE
1.Panele ścienne:

- UDEN 700

- UDEN 500

- UDEN 500D

- UDEN 500K

- UDEN 300

- UDEN 250

 

2. Panele sufitowe

- UDEN 500P
3. Ciepłe cokoły

            - UDEN 100

            - UDEN 150

            - UDEN 200
4. Panele wolnostojące.Ilość paneli do ogrzania pomieszczenia jest uzależniona od jego powierzchni lub kubatury. Możemy zamontować dowolne modele paneli sumując wydajność każdego z nich, by uzyskać optymalny wynik dla danego pomieszczenia. Pobór mocy w zależności od modelu : 90-682 W

FOLIE GRZEWCZE DREAM HEAT

Folie grzewcze DREAM HEAT to system ogrzewania podłogowego z zastosowaniem technologii podczerwieni.

Dzięki technologii emisji fal elektromagnetycznych cała energia generowana przez folie grzewcze DREAM HEAT przechodzi bez strat przez powietrze w pomieszczeniu i ogrzewa bezpośrednio ściany, ludzi oraz wszystkie obiekty znajdujące się w pomieszczeniu.

Folię Dream Heat tworzy mata grzewcza utworzona z połączenia włókna węglowego z pastą z karbonu. Mata pokryta jest dodatkowymi dwiema warstwami laminatu, tworząc łącznie 11 warstw, czyniąc produkt bardzo cienkim (tylko 0,7 mm) w porównaniu z klasycznym ogrzewaniem podłogowym.

Nie potrzeba specjalnego miejsca i przygotowania, folie grzewcze można zainstalować gdziekolwiek klient sobie życzy.  Folie mogą służyć w celu ogrzewania pomieszczeń, schodów, bądź samego dogrzania. Całość jest bezobsługowa i nie wymaga serwisowania. Kontrola ogrzewania odbywa się za pomocą urządzeń sterujących - termostatów. System posiada możliwość sterowania zdalnego.


DREAM-HEAT-001.jpg


TERMOSTATY
Termostaty służą do inteligentnego sterowania systemem ogrzewania, zmniejszając koszty.

Szeroka gama termostatów dla elektrycznych paneli na podczerwień, pozwala na dobór odpowiedniego, wg indywidualnych wymagań klienta.

W ofercie posiadamy termostaty bezprzewodowe i przewodowe, zarówno dla paneli standardowych, jak i uniwersalnych.


       

Podstawowe zalety oraz możliwości jakie dają termostaty:

- oszczędność energii,

- kontrola temperatury,

- prostota sterowania i montażu,

- możliwość ustawienia histerezy,

- możliwość ustawienia dowolnych zmian temperatury w ciągu doby,

- wybór programów okresowych (tygodniowych, dwutygodniowych...),

- sterowanie zdalne GSM, za pomocą wiadomości SMS

- sterowanie WiFi

- sterowanie za pomocą aplikacji dla smartfonów i tabletów.
* Pełna oferta termostatów dostępna poprzez kontakt z Biurem Obsługi Klienta!


Uden-S ogrzewanie podczerwienią