ocieplimy charakter każdego wnętrza.pn

Co to jest podczerwień?

Podczerwień, promieniowanie podczerwone – promieniowanie elektromagnetyczne o długości pomiędzy światłem widzialnym, a falami radiowymi.

Promieniowanie podczerwone emituje każde ciało fizyczne, które ma temperaturę wyższą od zera bezwzględnego.

                                       

Promieniowanie podczerwone – wpływ na organizm

Podczerwień – nazywana energią życia -wykorzystywana jest w lecznictwie. Leczymy się podczerwienią nawet nieświadomi, gdy przykładamy dłoń na bolące miejsce, czy zasłaniając zmęczone oczy. Promienie podczerwone penetrują nasze ciało od wewnątrz nagrzewając je. Ciepło rozszerza naczynia krwionośne i poprawia krążenie, działanie tego ciepła ułatwia usuwanie zanieczyszczeń z organizmu. Podczerwień korzystnie działa na układ oddechowy, sercowo-naczyniowy, na gospodarkę wodno-elektrolitową, pracę nerek. Pomaga w zmniejszeniu odczuwalnego bólu, obniża napięcie mięśni, ponadto oczyszcza skórę i wspomaga odchudzanie. To dobroczynne promieniowanie łagodzi lub likwiduje bóle mięśniowe , leczy kontuzje, stany zapalne, zaburzenia krążenia. Promieniami podczerwonymi można leczyć choroby skóry, mięśni, rwę kulszową, wysokie ciśnienie krwi, stres, zmęczenie, reumatyzm, ból głowy, artretyzm, bezsenność, przeziębienie.

Promieniowanie podczerwone jest dla człowieka absolutnie naturalne, najbardziej znanym źródłem fali ciepła w podczerwieni jest Słońce.

Ogrzewanie na podczerwień, a zdrowie

Panele na podczerwień są oparte na technologii wykorzystującej fale światła z obszaru poniżej obszaru widzialnego, których przyjemne ciepło można porównać z promieniami słonecznymi. Należy jednak pamiętać, że nagrzewając się na słońcu podlegamy również promieniowaniu ultrafioletowemu, które nie jest korzystne dla organizmu. Dlatego panele na podczerwień, które nie emitują szkodliwego UV, są dla człowieka w 100% bezpieczne, naturalne i mają dobroczynny wpływ na zdrowie.
Podstawowe zalety ogrzewania na podczerwień

- dobroczynny wpływ na zdrowie

- wysoka wydajność grzewcza (jedynie 1% strat przesyłowych)

- niskie koszty instalacji

- wysoki komfort użytkowania

- niezwykle łatwa kontrola temperatury w pomieszczeniu za pomocą wybranego termostatu, umożliwiającemu                 
  dostosowanie temperatury wg potrzeb

- nie powoduje ruchu powietrza, które unosi kurz pyłki, bakterie (doskonałe rozwiązanie dla alergików, astmatyków)

- tworzy przyjazny mikroklimat

- ciepło rozchodzi się równomiernie w całym pomieszczeniu

- zapobiega tworzeniu się wilgoci w pomieszczeniu, a tym samym powstawaniu pleśni i grzybów

- nie wysusza powietrza, poprawiając jego jakość

- łatwy montaż, brak potrzeby konserwacji i przeglądów technicznych

- bezpieczna i ekologiczna technologia przyjazna dla środowiska

Bezpieczeństwo i ekologia

Panel ścienny nagrzewa się do temperatury 80°C+/-5, sufitowy 90°C+/-5, przez co jest bezpieczny w użytkowaniu, w przeciwieństwie do grzejników wysokotemperaturowych.

Ogrzewanie podczerwienią to najbardziej efektywna technologia grzewcza, która jest przyjazna i bezpieczna dla zdrowia i środowiska. Nie emituje zanieczyszczeń.

ogrzewanie%20przyjazne%20dla%20%C4%B9%E2


Uden-S ogrzewanie podczerwienią