UDEN-S%20-%20zdrowy%20dom.pngOgrzewanie podczerwienią
to najlepsza i najbardziej efektywna technologia grzewcza, jaka jest obecnie dostępna na rynku. Jest tańsza w zakupie i eksploatacji, a także przyjazna dla zdrowia i środowiska, ponadto bardziej komfortowa w użytkowaniu niż tradycyjne metody.
O ile wcześniejsze sposoby ogrzewania elektrycznego były często odrzucane, z uwagi na relatywnie niewielką powierzchnię grzewczą oraz duże zapotrzebowanie na energię, a tym samym kosztowne, to nowoczesne panele elektryczne firmy UDEN-S całkowicie zmieniły postać rzeczy, stając się bardzo konkurencyjną metodą ogrzewania.

Stało się tak za sprawą wykorzystania energii cieplnej, uzyskiwanej z zamiany energii elektrycznej w promienie podczerwone. Nasze panele oparte są na technologii wykorzystującej fale światła z obszaru poniżej obszaru widzialnego, których przyjemne ciepło można porównać z promieniami słonecznymi.
Promieniowanie podczerwone jest dla człowieka absolutnie naturalne i bezpieczne, wpływa korzystnie na nasz organizm. Jest pozbawione szkodliwego UV, a ta sama technologia jest od wielu lat wykorzystywana w sanatoriach, ośrodkach SPA i inkubatorach dla noworodków.
Najlepszym i najbardziej znanym źródłem fali ciepła w podczerwieni jest oczywiście Słońce. Można więc powiedzieć, że nabywając nasze panele grzewcze stajecie się Państwo posiadaczami własnego małego słońca w domu. Fale emitowane przez panele docierają, bez ogrzewania powietrza, bezpośrednio do ciała powodując uczucie kojącego ciepła i komfortu.
Wspomniane ogrzewanie powietrza przy tradycyjnych grzejnikach wiążę się z kilkoma mankamentami, a nawet zagrożeniami. Ma wtedy bowiem miejsce ruch powietrza, który unosi kurz, pyłki, bakterie i inne cząstki, stając się zmorą dla osób wrażliwych, alergików i astmatyków. Ruch powietrza przy cieple konwekcyjnym rozchodzi się nierównomiernie, przez co przy podłogach jest zimniej niż w wyższych częściach pomieszczeń.
W przypadku naszych urządzeń mamy do czynienia z emisją fal podczerwonych, które po pierwsze produkują ciepło w zetknięciu z powierzchnią ściany, sufitu, podłogi, przedmiotu czy ciała, absorbują je, a następnie powoli są oddawane do otoczenia i odbijane w kierunku innych obiektów, co powoduje bardzo szeroki kąt rozprzestrzeniania się fali ciepła. Skumulowane ciepło jest znacznie dłużej oddawane, niż w przypadku szybko wyziębiającego się powietrza, które nie posiada nośności cieplnej. Po drugie, mamy do czynienia z efektem bezpośrednim, odczuwając ciepło wprost z panela. Ma wtedy miejsce wyższy komfort cieplny, podobny do sytuacji, gdy z cienia wyjdziemy na słońce i odczuwalna temperatura znacznie wzrasta.
Rozgrzane mury zachowują suchość, co eliminuje charakterystyczny dla metod tradycyjnych problem wilgoci, a tym samym zapobiega rozwojowi pleśni i grzyba. Osuszając ściany dodatkowo poprawiamy właściwości izolacyjne pomieszczenia, zmniejszając tym samym zapotrzebowanie na ciepło.
Powietrze w pomieszczeniu ogrzewanym podczerwienią nie ulega wysuszeniu, tym samym nie powoduje uciążliwego wysychania śluzówki nosa, wspomagając proces leczenia przy przeziębieniach i katarze, zimą nie wysychają nasze błony śluzowe. Podsumowując, w pomieszczeniach ogrzewanych podczerwienią tworzy się zdrowy, korzystny i przyjazny człowiekowi mikroklimat.

Ogrzewanie przez promienie cieplne (podczerwień) jest łatwe i efektywne.
Nie wymaga budowania całej instalacji, nie wymaga żadnych wierceń, nie trzeba przeznaczać dodatkowego pomieszczenia na kotłownię, nie potrzebujemy pieca, a przede wszystkim nie musimy martwić się regularnym dostarczaniem odpowiedniego paliwa. Wystarczy wybrać miejsce instalacji panelu, doprowadzić instalację elektryczną, powiesić panel, podłączyć go do termostatu i to wszystko. Już można cieszyć się komfortowym i zdrowym ciepłem. Dzieje się to bardzo szybko, gdyż użytkownicy nie czekają 45-90 minut na rozgrzanie powietrza (ogrzewanie konwekcyjne), odczuwać ciepło z paneli zaczynają już po 15-20 minutach.

Taka wydajność i liczne właściwości prozdrowotne powodują, że energia elektryczna może wreszcie zagwarantować wygodne i tanie ogrzewanie Waszego domu.Uden-S ogrzewanie podczerwienią